ثبت آگهی رایگان ماشین در بوق 3 خرید از فروشگاه پرزگیر دوکاره arso لوازم آشپزخانه دکوراسیون پرزگیر لباس mic آشپزخانه قیمت امروز ماشین بوق
حذف در پنل کاربری [X]
اتصال دوربین بوسیله مدولاتور به آنتن مرکزی

اتصال دوربین بوسیله مدولاتور به آنتن مرکزی

آموزش نصب مدولاتور آنتن مرکزی

( اتصال DVR به آنتن مرکزی)


امروزه برای افزایش امنیت آپارتمانها راه های متعددی وجود دارد .یکی از این راه ها نصب دوربین مداربسته در اطراف یا در داخل محوطه آپارتمانها می باشد. هم اکنون برای استفاده تمامی ساکنین مجتمع های مسکونی از این سیستم دوربین مدار بسته نیاز است تا تمامی ساکنین به تصاویر این دوربین ها دسترسی داشته باشند.

برای این منظور راه کارهایی وجود دارد تا همه واحد ها بتوانند از این سیستم دوربین مدار بسته استفاده کنند. یکی از این راه کارها استفاده از مدولاتور و آنتن مرکزی می باشد.

بازرگانی بلر اکترونیک توانسته است محصولات متعددی از جمله مدولاتور آنتن مرکزی را برای استفاده هم میهنان فراهم نماید.

در اینجا نحوه اتصال و انتقال تصاویر دوربین مدار بسته به وسیله مدولاتور و آنتن مرکزی را به صورت خلاصه آموزش میدهیم.

برای این منظور احتیاج به یک سیستم آنتن مرکزی و یک دستگاه مدولاتور می باشد.

مدولاتورها انواع مختلفی دارند, مدولاتوری که در این جا احتیاج است باید از نوع مدولاتور HD باشد یعنی توانایی مدوله کردن سیگنالهای صدا و تصویر را هم زمان بر روی فرکانسهای RF داشته باشد. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم از مدولاتور استفاده کنید که قابلیت تنظیم کانال خروجی را داشته باشد. یعنی قابلیتی داشته باشد که کارشناس نصب بتواند کانال خروجی مدولاتور را توسط پنل مدولاتور تنظیم و انتخاب کند.

برای این منظور مدولاتور باید در یکی از باندهای فرکانسی تلویزیون کار کند.

این باند ها از باند S شروع شده سپس باند VHF و در آخر باند UHF می باشد.

مدولاتوری که ما پیشنهاد می کنیم مدولاتوری است که بتواند در تمامی این باندها خروجی RF را به قسمت بعدی ارائه نماید یعنی اصطلاحا مدولاتور از نوع تمام باند باشد یعنی تمامی باندهای تلویزیونی را پشتیبانی کند.
· 1 ورودی RF برای اتصال به آنتن هوایی یا هر نوع فرکانس ورودی دیگر به صورت RF می باشند.

مدولاتورهای فول باند معمولا دارای :

· 2 ورودی صدا به صورت استریو چپ و راست

· 1 ورودی تصویر

· 1 خروجی RF

· همچنین دکمه هایی برای تنظیم کانال خروجی و ولومی برای تنظیم مقدار گین صدا و تصویر

· همچنین نمایشگر کانال که به صورت دیجیتالی کانال خروجی مدولاتور نمایش می دهد.

مراحل نصب مدولاتور:

بعد از اینکه سیستم آنتن مرکزی را به صورت کامل نصب نمودیم. باید اقدام به نصب مدولاتور نماییم.

برای این منظور خروجی DVR که به صورت صدا و تصویر می باشد را باید با یک عدد کابل RCA که دارای سه رشته سیم می باشد به ورودی مدولاتور که با رنگها زرد (تصویر) سفید و قرمز(صدای چپ و راست) مشخص شده وصل کنیم. سپس نوبت به تنظیم کانال خروجی مدولاتور می رسد که باید برای انتخاب کانال خروجی کمی دقت نمود زیرا اگر کانالی را انتخاب نماییم که در آن کانال صدا و سیما نیز شبکه ای را پخش کند تصویر دوربین ها با تصویر شبکه تلویزیونی تداخل می کند و خروجی مدولاتور یا با اعوجاج (در سیستم های آنالوگ) و یا کلا قطع ( در سیستمهای DVB-T ) مواجه می شود. برای دانستن کانالهایی که صدا و سیما بر روی آن کانالها و فرکانسها تصویر پخش می کند باید با صدا وسیمای شهر خود تماس بگیرید یا از سایت اینترنتی صدا و سیما اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایید.

بعد از اتصال DVR نوبت به اتصال آنتن به ورودی RF مدولاتور مرسد که توسط کابل RG 6 با مقاومت 75 اهم و فیش F این کار را انجام میدهیم.

سپس خروجی مدواتور را با کابل RG6 به ورودی آمپلیفایر وصل می کنیمو خروجی آمپلیفایر هم که از قبل به اسپلیتور ها وصل شده است.

آمپلی فایر ها معمولا یا مولتی باند هستند که دارای چندین ورودی می باشند یا به صورت تقویت خط می باشند که دارای یک ورودی می باشند.

در آمپلیفایر خط تفوتی ندارد که کانال خروجی مدولاتور را روی چه باندی تنظیم کنید.

اما در آمپلی فایر های مولتی باند باید خروجی مدولاتور را به ورودی آمپلیفایری وصل کنید که کانال مدولاتور روی آن کانال انتخاب کرده اید.

اگر کانال مدولاتور را بین کانالهای 5 تا 12 انتخاب کنید باید به ورودی VHF آمپلیفایر وصل کنید

اگر کانال مدولاتور را بین 20 تا60 انتخاب کنید باید خروجی مدولاتور را به ورودی UHF آمپلیفایر وصل کنید.