ثبت آگهی رایگان ماشین در بوق 3 خرید از فروشگاه پرزگیر دوکاره arso لوازم آشپزخانه دکوراسیون پرزگیر لباس mic آشپزخانه قیمت امروز ماشین بوق
حذف در پنل کاربری [X]
سیستم آنتن مرکزی چیست؟

سیستم آنتن مرکزی چیست؟

سیستم MATV چیست؟

MATV نام مستعار آنتن تلویزیون است. این بدان معنی است که بسیاری از آپارتمان ها , هتل ها، مدارس و سایر ساختمان ها سیگنال های تلویزیونی و اف ام را به تعدادی گیرنده پخش می کنند. برای انجام این کار بدون از دست دادن کیفیت سیگنال، این سیستم ها باید از طریق استفاده موثر از تجهیزات و تکنیک های MATV به دقت برنامه ریزی و مهندسی شوند.

سیستم MATV اساسا شبکه ای از کابل ها و اجزای ویژه طراحی شده است که سیگنال های تلویزیونی و اف ام را پردازش و تقویت می کنند و آنها را از یک مکان مرکزی توزیع می کند. اگر در یک ساختمان 100 تلویزیون وجود داشته باشد، نصب و نگهداری l00 عدد آنتن جداگانه بسیار گران خواهد بود. نه تنها این ناخوشایند است، بلکه پذیرش به دلیل آن است که بسیاری از آنتن ها با یکدیگر روبرو می شوند و باعث ایجاد مشکلات تداخل می شوند.

توده های تجاری از قبیل هتل ها، دفاتر، ساختمان های مسکونی و بانکها، در حال حاضر از یک سیستم کابل کشی ساخت یافته برای ارائه مجموعه ای از برنامه های مختلف و خدمات اطلاعاتی به مشتریان نهایی خود استفاده می کنند.

یک سیستم مدرن MATV می تواند سیگنال های تلویزیونی آنالوگ و دیجیتال را از طریق یک رادیو، رادیو FM و DAB (پخش صوتی دیجیتال)، از طریق آن، به صورت رایگان برای مشاهده و اشتراک استفاده کند، اما نمی تواند سیگنال های ماهواره ای را حمل کند. برخی از سیستم های MATV امروزه بیش از 30 سال سن دارند و بسیاری از آنها برای انتقال سیگنال های تلویزیونی دیجیتال مناسب نیستند. این ها باید مورد بررسی قرار گیرند و ممکن است نیاز به تغییر یا جایگزینی داشته باشند.

در یک سیستم MATV معمولی:

· آنتن یک تلویزیون معمولی UHF است که هر دو سیگنال های تلویزیون آنالوگ و دیجیتال را دریافت می کند.

· سیگنال های دریافت شده توسط این دستگاه پردازش می شوند. در سیستم هایی که برای انتقال دیجیتال اصلاح نشده اند، معمولا این پردازش این است که سیگنال های دیجیتال را به درستی کنترل می کند و یا مانع آن می شود، زیرا پردازنده ها فقط برای پردازش سیگنال های تلویزیون آنالوگ طراحی شده اند.

· سپس یک شبکه توزیع، تمام سیگنال های تلویزیونی را به یک سوکت در هر خانوار ارائه می کند. می توان بیش از یک خروجی را در هر خانه داشته باشد، اما تنها یک تلویزیون می تواند به هر خروجی متصل شود.

· چگونه شبکه توزیع پیکربندی می شود به تعداد خانه ها و طبقه ها در ساختمان بستگی دارد.

آنتن مرکزی بلر با تکمیل پروژه های بزرگی برای مشتریان تجاری در سراسر ایران مقدار زیادی از تجربه عملی نصب / نگهداری این نوع سیستم ها را به دست آورد. آنتن مرکزی بلر می تواند راه حلی برای نیازهای نصب شما باشد.